Other formats

    Adobe Portable Document Format file (facsimile images)   TEI XML file   ePub eBook file  

Connect

    mail icontwitter iconBlogspot iconrss icon

Reports of the Native Affairs Committee, 1908.

[Translation.] — Nama 227, 229, 230, 231, 232, 235, 241, 236, 237, 238, me 280 (1908).—Pitihana a Hohia te Ahikaiata me etahi atu tokorua, Kiekie Mikaere me etahi atu tokotoru, Mehaka Tokopounamu me tetahi atu, Mehaka Tokopounamu me etahi atu e rua tekau ma toru, Mehaka Tokopounamu me etahi atu e rua tekau ma whitu, Mika te Tawhao me tetahi atu, Topara Tamana me etahi atu tokoiwa, Numia Kereru me etahi atu tokoiwa, Paitini Tapeka me etahi atu tokowaru, Te Pouwhare me etahi atu tokoono, mu Parat…

[Translation.]
Nama 227, 229, 230, 231, 232, 235, 241, 236, 237, 238, me 280 (1908).—Pitihana a Hohia te Ahikaiata me etahi atu tokorua, Kiekie Mikaere me etahi atu tokotoru, Mehaka Tokopounamu me tetahi atu, Mehaka Tokopounamu me etahi atu e rua tekau ma toru, Mehaka Tokopounamu me etahi atu e rua tekau ma whitu, Mika te Tawhao me tetahi atu, Topara Tamana me etahi atu tokoiwa, Numia Kereru me etahi atu tokoiwa, Paitini Tapeka me etahi atu tokowaru, Te Pouwhare me etahi atu tokoono, mu Parateke Waata Hinehika me etahi atu kotahi rau e rua tekau ma rima.

E inoi ana kia whakaorangia ratou mo te taha ki etahi whenua Maori i roto i te Takiwa Rahui o Te Urewera.

Kua whakahaua ahau kia ripoata, kaore kau he kupu a te Komiti i mo runga i enei pitihana.

1 o Hepetema, 1908.